Microsoft pracuje nad ciekawym rywalem dla Amazon Echo

Microsoft opatentował nowy inteligentny głośnik. Produkt ma tę przewagę nad rywalami, że posiada na wyposażeniu niewielki projektor, który może wyświetlać filmy.

Inteligentny głośnik taki jak Amazon Echo, czy Google Home, powoli staje się standardowym wyposażeniem naszych mieszkań. Kupujemy je chętnie ze względu na oferowane możliwości. Taki sprzęt może bowiem nie tylko odtwarzać muzykę, ale pozwala też zrobić zakupy w sieci, a także sterować domowymi urządzeniami, takimi jak żaluzje, oświetlenie czy elektroniczne zamki.

Rynek takich głośników wziąć się rozwija, a ich producenci pragnąc przyciągnąć klientów, wyposażają je w coraz nowsze rozwiązanie. Jeden z ciekawszych pomysłów na taki głośnik, ma koncern Microsoft, którego schemat prezentuje serwis Patently Apple. Amerykańska firma opatentowała bowiem głośnik wzbogacony o pico projektor. W ten sposób urządzenie mogłoby wyświetlać obraz, przydając się np., podczas wideokonferencji lub też różnego rodzaju prezentacji.

Co prawda są już dostępne inteligentne głośniki wyposażone we własne ekrany, jednakże wyświetlanie obrazu na ścianie było znacznie wygodniejsze. Wówczas prezentowane na nim treści mogłoby wygodnie oglądać więcej osób.

Ciekawostką jest to, że Microsoft dotychczas niezbyt aktywnie działał w tym sektorze rynku. Wprawdzie wspólnie z inżynierami Harman Kardon stworzono głośnik Invoke, ale od tamtej pory koncern nie oferował niczego nowego. Nowy produkt mógłby więc wzmocnić jego pozycję na tym rynku. O ile rzecz jasna zdecyduje się go stworzyć.

inteligentny głośnik

Źródło

You may also like...