Microsoft kończy ze smartfonami

Eksperyment Microsoftu z wejściem na rynek smartfonów, skończył się całkowitym niepowodzeniem. Firma ogłasza, że całkowicie kończy z ich produkcją.

Windows Phone został stworzony jako alternatywa dla Androida oraz iOS, jednak nigdy nie stał się zagrożeniem dla platform Google i Apple, więc traktowany był przez klientów bardziej jako ciekawostka.System nie tylko nie był należycie wspierany przez producentów aplikacji, przez co przeciętny konsument nie widział żadnego sensu w kupowaniu smartfona działającego na tej platformie. A jakby tego było mało, wybór urządzeń także nie był szczególnie duży, ponieważ większość modeli produkował sam Microsoft.

Te czynniki oraz kilka innych spowodowały, że z roku na rok malał udział platformy Windows Phone w rynku smartfonów, aż wreszcie doszedł do granicy niemalże błędu statystycznego i znalazł się na poziomie zaledwie 0,7%. To sprawiło, że Microsoft wreszcie zdecydował się ostatecznie zakończyć ten rozdział.

Kilka dni temu firma ogłosiła sprzedaż Foxconnowi działu zajmującego się produkcją smartfonów, zakupioną kilka lat temu od Nokii, a teraz koncern poinformował, że całkowicie kończy z tą branżą i zwolni 1850 osób, które dotychczas zajmowały się projektowaniem urządzeń mobilnych oraz oprogramowaniem.

Gigant z Redmond nie kończy całkowicie ze smartfonami, bo choć nie będzie już ich produkował, to dalej zamierza udzielać licencji na Windows 10 wszystkim producentom, którzy zapragną tworzyć sprzęt mobilny z tą platformą.

Zainteresowanych jednak już na pewno nie znajdzie, szczególnie że w ostatnim czasie system został porzucony przez kilku ważnych producentów aplikacji.

Źródło: Recode.netYou may also like...