Microsoft opatentował słuchawki z czytnikiem odcisków

Microsoft chce przekształcić słuchawki w kontroler do komputera. Firma opatentowała więc model wyposażony we wbudowany czytnik odcisków palców.

Technologia biometryczna jest obecna w naszym życiu już od wielu lat. W niektórych laptopach oraz niemal w każdym smartfonie znajdziemy bowiem czytniki odcisków palców, chroniące sprzęt przed niepowołanym dostępem. Podobne czytniki wykorzystywane są m.in., w zamkach do drzwi, a nawet w luksusowych samochodach.

W niedalekiej przyszłości być może znajdziemy je również w sprzęcie RTV, a ściślej mówiąc w słuchawkach. Według witryny Patentlyapple, Microsoft opatentował bowiem słuchawki wyposażone w czytnik odcisków palców.

Zapewne zastanawiacie się po co w sprzęcie audio miałoby znaleźć się tego typu wyposażenie. Otóż według wizji inżynierów koncernu z Redmond, nie jest to już wyłącznie sprzęt audio. Koncern chce przekształcić słuchawki w swego rodzaju kontroler, sterujący komputerem. Dzięki czytnikowi użytkownik mógłby zalogować się do komputera dotykając jednego z nauszników.

słuchawki

Czytnik biometryczny zapewniłby również prywatność dźwięku, chroniąc np., połączenia głosowe, muzyki, podcasty itp. Możliwości wykorzystania takiego rozwiązania jest bardzo wiele i w zasadzie zależy to przede wszystkim od inwencji inżynierów.

słuchawki

Naturalnie nie mamy na razie potwierdzenia, że Microsoft faktycznie chce wprowadzić na rynek takie słuchawki. Jest to tylko patent prezentujący pomysł, a wiele z nich nigdy nie wychodzi poza fazę koncepcji.

Muszę zaznaczyć, że nie jest to pierwszy tego typu pomysł firmy Billa Gates’a. Niedawno koncern zaprezentował pomysł zintegrowania słuchawek Surface Headphones w pakietem biurowym Office. Możliwe więc, że nowy patent byłby rozwinięciem tej koncepcji.

Źródło

You may also like...