Microsoft potwierdził śmierć systemu Windows 10X

Koncern z Redmond oficjalnie potwierdził, że nie będzie już dłużej rozwijał systemu Windows 10X. Stworzone pomysły wykorzysta natomiast w Windows 10.

Kilkanaście dni temu informowałem o przeciekach, sugerujących śmierć systemu Windows 10X. Według nieoficjalnych doniesień, Microsft miał zrezygnować z dalszego rozwoju platformy uznając, że nie ma ona przyszłości. Przecieki okazały się prawdziwe, gdyż koncern z Redmond właśnie oficjalnie je potwierdził.

Projekt miał na celu stworzenie nowego systemu opartego na Windows 10, dostosowanego do potrzeb dwuekranowych urządzeń takich jak Surface Neo. Później koncepcja nieco się zmieniła i uznano, że platforma będzie się lepiej nadawała do urządzeń z jednym ekranem.

Wygląda jednak na to, że także ten pomysł się nie sprawdził, gdyż firma całkowicie wstrzymała dalsze prace nad rozwojem systemu. Nie oznacza to jednak, że wszystkie opracowane koncepcje trafią do kosza. Microsoft zapewnił, że stworzone technologie wykorzysta w przyszłych aktualizacjach systemu Windows 10.

Tak więc nowy system nie ujrzy światła dziennego, ale ponad roczna praca amerykańskich inżynierów nie pójdzie na marne.

Windows 10X

Źródło

You may also like...