Microsoft udostępnił pakiet Office dla iPhona

Amerykański gigant długo wstrzymywał się przed udostępnieniem pakietu biurowego Office kalifornijskiemu rywalowi, ale chyba wreszcie się przemógł i od teraz mogą z niego korzystać użytkownicy iPhone’ów.

Koncern udostępnił Office Mobile, a można go znaleźć w iTunes. Posiadacze sprzętu Apple nie powinni się jednak tak cieszyć, bo choć pakiet jest darmowy, to dostępny jest tylko dla subskrybentów Microsoft’s Office 365 Home Premium oraz usługi ProPlus. Dodatkowo został zoptymalizowany pod iPhone’a, nie zaś pod większego iPada.

Udostępnienie znanego pakietu biurowego rywalowi, to znak, że Microsoft nie bardzo wierzy w sukces własnego mobilnego systemu operacyjnego, który w pierwszym kwartale bieżącego roku, miał zaledwie 3,2 procent rynku. Natomiast na świecie jest aż 350 milionów użytkowników iPhone’ów, a to spora grupa odbiorców.

Niestety, korzystanie z Office Mobile, zawierającego m.in. Worda, Excela oraz PowerPointa, nie należy do tanich, trzeba bowiem uiszczać abonament w wysokości 100 dolarów rocznie, jednak w zamian otrzymamy możliwość zainstalowania biurowego pakietu na pięciu różnych urządzeniach, takich jak pecet, Mac, tablety oraz smartfony.

Źródło: Cnet.com

You may also like...