Microsoft dostał zgodę na handel z Huawei

Amerykański Departament Handlu dał firmie Microsoft zielone światło na handel z Huawei. Koncern z Redmond może teraz legalnie sprzedawać oprogramowanie chińskiej firmie.

Decyzja zakazująca amerykańskim firmom handlowania z Huawei podjęta przez Donalda Trumpa, była nie do końca przemyślana. Oprócz chińskiego giganta zaszkodziła bowiem także firmom z USA, które na handlu z nim zarabiały ogromne pieniądze. Jej skutki dla amerykańskiej gospodarki mogą być poważne, dlatego amerykański rząd próbuje teraz się z niej wycofać, zachowując przy tym twarz.

Rozwiązaniem tego problemu stały się licencje handlowe przyznawane amerykańskim firmom. Taką licencję otrzymał właśnie Microsoft. Jego rzecznik potwierdził, że koncern może teraz sprzedawać chińskiej firmie własne oprogramowanie. Nie sprecyzował wprawdzie czego dotyczy licencja, ale można założyć, że skorzysta na tym dział produkujący laptopy z rodziny Matebook.

Microsoft nie jest jedyną firmą starającą się o tego typu licencję. Do tej pory wnioski o jej przyznanie wypełniło niemal 300 amerykańskich firm, które najwięcej straciły na zakazie handlu. Wciąż nie wiemy jednak czy o podobną licencję będzie starał się koncern Google.

Microsoft

Źródło

You may also like...