Microsoft zrezygnował z aplikacji do YouTube

Przepychanki pomiędzy Google i Microsoftem w sprawie dedykowanej aplikacji do YouTube, przeznaczonej dla systemu operacyjnego Windows Phone, wydają się już być zakończone. Microsoft poddał się i wrócił do tradycyjnego playera używanego z poziomu przeglądarki.

Przypomnę, że od kilku miesięcy pomiędzy Microsoftem i Google trwają przepychanki dotyczące dedykowanej aplikacji do Windows Phone, zapewniającej użytkownikom dostęp do YouTube. Microsoft przygotował ją samodzielnie, lecz Google nie spodobało się, że nie można w niej wyświetlać reklam.

Gigant z Redmond poszedł Google na rękę i zaproponował wspólne stworzenie takiej aplikacji, jednak firma z Mountain View wciąż wynajdywała nowe przeszkody, domagając się m.in., stworzenia jej w oparciu o HTML 5, który jest natywnym systemem używanym w aplikacjach do YouTube stworzonych dla iOS oraz Androida.

Microsoft nie chciał się na to zgodzić, ze względu na własne ograniczenia, więc poddał się wreszcie i nie zamierza dalej ciągnąć sprawy dedykowanej aplikacji, wracając do podstawowego playera wbudowanego w przeglądarkę.

Źródło: Wpcentral.com

You may also like...