Mieszkania dla graczy hitem w Japonii; na wyposażeniu wydajny komputer

Nie stać Cię na wydajny komputer, a chciałbyś się zająć streamingiem? W Japonii możesz wynająć mieszkania E-rooms, na których wyposażeniu znajduje się całkiem niezły pecet.

Wiele osób chciałoby się zająć stremingiem gier, lecz barierą nie do przeskoczenia może być koszt zakupu dobrego peceta. Szczególnie obecnie, gdy ceny kart graficznych są absurdalnie wysokie. W przypadku topowych modeli GeForce RTX 3090 potrafią przekroczyć 10 tys. zł. Jeśli dodamy do tego mocny procesor, niezłą płytę główną, dużo RAM’u, szybki dysk SSD i odpowiedni monitor, to kwota może dobić do 20 tys. zł.

E-rooms zaspokoją potrzeby graczy

W Japonii znaleziono jednak rozwiązanie tego problemu, gdyż na tamtejszym rynku mieszkań pod wynajem pojawiły się lokale z komputerem na wyposażeniu. Mieszkania nazywają się “E-rooms” i oferowane są z umeblowaniem spełniającym potrzeby każdego gracza.

Na wyposażeniu lokalu znajduje się więc biurko z wygodnym fotelem, a także w pełni wyposażony pecet. Oczywiście oferta została odpowiednio zróżnicowana, aby zaspokoić potrzeby klientów, zarówno w zakresie ceny najmu, jak i konfiguracji dostępnego sprzętu. Najtańszy czynsz wynosi około 340 dolarów. W tej cenie w mieszkaniu znajduje się komputer z procesorem Intel Core i7, dyskiem SSD 480 GB oraz kartą graficzną GeForce GTX 1650.

Dla bardziej zasobnych w gotówkę najemców jest oferta za 600 dolarów. W tej cenie otrzymują PC z procesorem AMD Ryzen 7 5800X, 1 TB dyskiem SSD i kartą graficzną GeForce RTX3070Ti.

Najemcy mogą też wybierać klawiaturę i myszkę z szerokiej oferty modeli pochodzących od znanych marek Logicool, SteelSeries, Corsair i HyperX. Do wyboru jest około 50 różnych kombinacji klawiatura/myszka. Opcjonalnie mogą zdecydować się na pakiet streamera zawierający kamerę internetową oraz mikrofon.

Na ten moment E-rooms są dostępne tylko w dwóch budynkach w prefekturach Sendai oraz Miyagi. Firma Basara będąca pomysłodawcą tego biznesu, ma jednak nadzieję, że w przyszłości uda się rozszerzyć ofertę o kolejne mieszkania. Aplikacje od osób zainteresowanych najmem będzie można składać już na początku marca.

E-rooms

Źródło

You may also like...