Minecraft używany do nauki kodowania

Popularna gra Minecraft to nie tylko rozrywka dla milionów osób na całym świecie. To również przydatne narzędzie edukacyjne, które pomaga uczyć kodowania uczniów z całego świata.

Wydany kilka lat temu Minecraft do tej pory wyszedł już na wszystkie liczące się platformy. A baza jego użytkowników rośnie z roku na rok. Od jakiegoś czasu firma odpowiedzialna za wspomnianą grę należy do Microsoftu, który postanowił wykorzystać ją w niecodzienny sposób.

Amerykański gigant, wspólnie z Code.org postanowił użyć wspomnianej gry, by w ten sposób dotrzeć do 85 mln studentów, wyjaśniając im podstawy kodowania. Wprawdzie nie wiadomo dokładnie do ilu osób dotarł nowy program, ale na pewno część z nich skorzysta z przekazanych im podstaw. I być może będzie dalej samodzielnie rozwijać tę wiedzę. A biorąc pod uwagę fakt, że w przyszłości roboty i komputery będą odgrywać w naszym życiu coraz większą rolę, umiejętność kodowania stanie się niezwykle przydatna. Dzięki temu nie będziemy mieli problemów na rynku pracy.

Nauczyciele związani z programem twierdzą jednak, że metoda przynosi pozytywne efekty. Podnosi bowiem pozioma zaangażowania studentów, gdyż nie od dziś wiadomo, że najlepiej jest uczyć się poprzez zabawę. W ten sposób przyswajanie wiedzy wydaje się mniej męczące, a przy tym sprawia uczniom więcej frajdy.

Minecraft

Źródło: Medium.com

You may also like...