Samsung wydłuża wsparcie kolejnym urządzeniom, dostaną więcej aktualizacji Androida

Samsung chce jeszcze lepiej dbać o klientów kupujących jego sprzęt. Firma poinformowała o znacznym wydłużeniu wsparcia dla tabletów oraz nowych smartfonów, co oznacza więcej aktualizacji systemowych.

Jeszcze do niedawna, producenci smartfonów stosunkowo krótko wspierali swój sprzęt, więc starzał się on bardzo szybko. Po zaledwie dwóch latach od premiery, nabywcy nie mogli już liczyć na kolejne aktualizacje Androida. Takie podejście znacznie ograniczało użyteczność sprzętu, który nie otrzymywał już nowych funkcji. Użytkownik był więc zmuszany do zakupu nowego modelu.

Samsung wydłuża wsparcie kolejnych smartfonów

Na szczęście na przestrzeni ostatnich lat, sytuacja w tej materii znacznie się poprawiła. Wielu producentów wydłużyło okres wsparcia sprzętu, a prym wiodą Google i Samsung, które oferują je przez siedem lat od premiery. W przypadku koreańskiej marki sytuacja nie wygląda jednak tak pięknie jakbyśmy chcieli. Dłuższym wsparciem objęta jest bowiem bardzo ograniczona liczba urządzeń. Dotyczy to w zasadzie tylko najnowszych modeli i głównie z najwyższej półki.

Firma właśnie postanowiła to zmienić i jej holenderskie kierownictwo ogłosiło na platformie LinkedIn, wydłużenie wsparcia dla kolejnych urządzeń.

Producent zapewni więc znacznie więcej aktualizacji swoim tabletom z serii Enterprise. Dotyczy to sprzętu produkowanego od 2024 roku, który będzie mógł liczyć na osiem lat aktualizacji systemowych, jak i poprawek bezpieczeństwa. Urządzenia wyprodukowane przez 2024 rokiem, nie kwalifikują się jednak do dłuższego wsparcia, więc znowu zmiana obejmie ograniczoną ilość urządzeń.

Na razie chodzi tylko o model Galaxy Tab Active5, który wszedł do sprzedaży w styczniu bieżącego roku, ale zmiany w przyszłości obejmą także inny sprzęt. Warto jednak zaznaczyć, że wydłużone wsparcie dotyczy wyłącznie sprzętu z serii Entertprise. Standardowe modele nadal otrzymają więc maksymalnie cztery aktualizacje systemowe, zaś poprawki bezpieczeństwa będą dostawać przez pięć lat.

Wydłużone wsparcie obejmuje również smartfony, takie jak Galaxy S24 EE oraz Galaxy X Cover 7 EE. Aczkolwiek jest nieco krótsze niż dla tabletów, gdyż jego długość wynosi 7 lat.

smartfonów
Źródło: Samsung

Jak widać koreańska marka zaczyna podążać we właściwym kierunku, zapewniając dłuższe wsparcie kolejnym urządzeniom. Szkoda tylko, że nowe zasady obejmują tak niewielką liczbę modeli.

You may also like...