Samsung Galaxy A55 dostał funkcję Seamless Updates, aktualizacje przestaną być problemem

Samsung wreszcie zadbał o to, by proces aktualizacji jego smartfonów, stał się znacznie wygodniejszy dla użytkowników. Wprowadził do niej technologię Seamless Updates, a jako pierwszy otrzymał ją Galaxy A55.

Każdy użytkownik smartfona doskonale wie, że raz na jakiś czas trzeba zainstalować najnowszą aktualizację systemu operacyjnego. W przypadku urządzeń Samsunga nie jest to takie proste i wygodne, jak w sprzęcie innych producentów. Należy bowiem samodzielnie ją pobrać, następnie ręcznie zainstalować. Trwa to dłuższą chwilę i wymaga restartu sprzętu, co może być nieco irytujące.

W wielu smartfonach konkurencyjnych marek, odbywa się to znacznie prościej, ponieważ ich producenci już dawno zaimplementowali w nich funkcję Seamless Updates. Jest to technologia, która zdecydowanie usprawnia proces instalacji, poprzez stworzenie w pamięci telefonu dwóch partycji. Dzięki temu możliwe jest pobranie i zainstalowanie aktualizacji w tle, bez przeszkadzania w korzystaniu z telefonu. Wszystko odbywa się bowiem automatycznie, zaś użytkownik nie musi wykonywać żadnych czynności. Co więcej, takie rozwiązanie sprawia, że jeśli aktualizacja będzie sprawiała jakieś problemy techniczne, a to czasem się zdarza, wówczas możliwe jest jej cofnięcie.

Seamless Updates
Źródło: Samsung

Google wprowadziło tę funkcję do Androida już w 2016 roku, lecz Samsung dotychczas nie zaimplementował jej w swoim sprzęcie. Było to nieco dziwne postępowanie, zważywszy na fakt, jak bardzo jest użyteczna. Na szczęście firma zmieniła zdanie i jak donoszą użytkownicy jej smartfonów, pierwszym modelem, w którym się pojawiła, jest Galaxy A55.

Na razie tylko ten model otrzymał Seamless Updates, ale niewykluczone, że koreańska marka teraz wprowadzi ją także do innych urządzeń.

You may also like...