Ikea prezentuje mocne i tanie ładowarki idealne w podróży

Ikea wprowadza na polski rynek dwie nowe ładowarki do smartfonów i laptopów. Oferują moc 30 W i 45 W i pozwalają podłączyć równocześnie dwa różne urządzenia.

Na rynku dostępnych jest wiele ładowarek, które możemy wykorzystywać do ładowania naszych smartfonów, tabletów lub laptopów. Ich zakup bywa jednak obarczony ryzykiem, gdyż z tanimi produktami no-name, bywa bardzo różnie. Nie zawsze trzymają parametry techniczne, zaś zabezpieczenia czasem bywają iluzoryczne, co zwiększa ryzyko pożaru.

Tanie i funkcjonalne ładowarki

Lepiej więc kupić taki sprzęt z pewnego źródła, gdyż nie musimy się wówczas obawiać, że uszkodzi telefon. Takie akcesoria wbrew pozorom wcale nie są drogie, a udowadnia to Ikea, która wprowadziła na polski rynek dwie nowe ładowarki z serii Sjöss. Są kompaktowe, proste, a przy tym wyposażone w odpowiednie systemy zabezpieczeń.

ładowarki
Źródło: Ikea

Pierwszy model ma moc 30 W i w danej chwili można nim ładować tylko jedno urządzenie, wyposażone w złącze USB-C. Drugi model jest bardziej funkcjonalny. Ma moc 45 W i pozwala podłączyć do niego dwa urządzenia, aby w tym samym czasie uzupełniać w nich energię. Producent na swojej stronie podkreśla jednak, że wówczas czas ładowania nieco się wydłuży. Wtedy na każde z urządzeń przypada jedynie 22 W mocy.

ładowarki
Źródło: Ikea

Oczywiście nowe ładowarki wspierają systemy Power Delivery (PD 3.0) i Quick Charge (QC4+) oraz protokół Programmable Power Supply (PPS). Nie musimy też obawiać się, że sprzęt uszkodzi nam telefon lub spowoduje pożar. Wyposażono je bowiem w szereg zabezpieczeń, chroniących zarówno przed przepięciem, jak i przegrzaniem. A gdyby natomiast kilku członków rodziny posiadało te ładowarki i nie chciało, by ktoś inny korzystał z ich sprzętu, ożna go oznaczyć specjalną naklejką.

Gdybyście byli zainteresowani zakupem tych akcesoriów, to zapraszam do internetowego sklepu Ikea. Słabszy model o mocy 30 W, dostępny jest w cenie 29,99 zł. Za mocniejszy o mocy 45 W, zapłacimy natomiast 69,99 zł.

Oczywiście jeśli potrzebujecie innej ładowarki, to szeroki ich wybór w przystępnych cenach, znajdziecie na tej stronie. #reklama

You may also like...