LG ma ciekawy pomysł na niewidzialny telewizor

Koncern LG zaprezentował nową koncepcję niewidzialnego telewizora o nazwie LG Object TV. Odbiornik zaprojektowano w taki sposób, aby dało się go ukryć, gdy nie jest używany.

Co prawda wiele osób uważa telewizor za ozdobę swego salonu i pragnie, by przyciągał wzrok odwiedzających, to istnieje grupa osób o zupełnie odwrotnym podejściu do tej kwestii. Wolą, by odbiornik nie znajdował się na widoku zaburzając wystrój wnętrza, dlatego ukrywają go w różny sposób, np., w szafce lub w suficie.

Koncern LG doskonale rozumie potrzeby takich konsumentów i zamierza znacznie ułatwić im życie. Firma zaprezentowała niewidzialny telewizor o nazwie LG Object TV, który zamierza przedstawić na targach CES w Las Vegas.

 LG Object TV

Oczywiście nie jest to sprzęt niewidzialny w dosłownym tego słowa znaczeniu. Założenie jest takie, aby odbiornik naśladował oparte o ścianę czyste płótno, na którym wkrótce artysta stworzy swe dzieło. Gdy zechcemy obejrzeć film lub wiadomości, płócienna osłona odbiornika opuszcza się, ukazując 65-calowy telewizor OLED.

Telewizor pracuje w dwóch trybach, mianowicie Full View oraz Line View. W pierwszym osłona opuszcza się całkowicie prezentując całą powierzchnię ekranu. W drugim trybie odsłania jednak tylko jego fragment, pełniąc funkcję Always-On display znanego ze smartfonów. Wówczas ekran wyświetla kalendarz, tapety inspirowane naturą itp. Dodatkowo, aby sprzęt lepiej wtapiał się w wystrój otoczenia, producent oferuje trzy kolory wymiennej osłony.

 LG Object TV

Za kilka tygodni dowiemy się kiedy LG Object TV wejdzie do sprzedaży oraz poznamy oficjalną cenę.

Źródło

You may also like...