Samsung Galaxy S25 znowu trochę urośnie, flagowiec dostanie większy ekran

Najnowsze przecieki sugerują, że Galaxy S25 może otrzymać nieco większy wyświetlacz od poprzednika. Zamiast 6,2”, w nowym flagowcu prawdopodobnie pojawi się panel o przekątnej 6,36”.

Wiele topowych smartfonów znanych marek, posiada już wyświetlacze o przekątnej około 6,7”, co niewątpliwie można zaliczyć na plus. Większy ekran zapewnia lepszą czytelność prezentowanych treści i podnosi komfort obsługi sprzętu. Samsung również podążą w tym samym kierunku powiększając ekrany we flagowych modelach, jednak koreańska marka robi to stopniowo.

Galaxy S25 z większym ekranem

Galaxy S23 ma bowiem ekran 6,1”, natomiast w Galaxy S24 pojawił się już panel 6,2”. Wygląda na to, że w kolejnej generacji ekran topowego modelu urośnie po raz kolejny. Jak donosi koreański blog Naver, Galaxy S25 może otrzymać zupełnie nowy ekran o przekątnej 6,36”. Tym samym smartfon Samsunga, pod względem rozmiaru wyświetlacza zrówna się z Xiaomi 14, który również dysponuje ekranem 6,36”. Co ciekawe, ekran zbliżonej wielkości może mieć również iPhone 16 Pro, który według niepotwierdzonych doniesień, otrzyma panel 6,3 cala.

Większy wyświetlacz to nie jedyna zmiana, którą Samsung wprowadzi w Galaxy S25. Mówi się bowiem, że w popularnym modelu tym razem nie będą już montowane procesory z serii Snapdragon. Jak wiemy, przez ostatnie lata Samsung trzymał się ustalonej strategii, na europejskim rynku oferując tę serię z układami z serii Exynos, natomiast na innych rynkach, dostępne były wersje z chipsem Qualcomma.

Tym razem będzie jednak inaczej, gdyż według niepotwierdzonych przecieków, nowy model na wszystkich rynkach dostępny będzie wyłącznie z procesorem Exynos 2500. Zdaniem źródła, koreańska marka szykuje spore przetasowanie w kwestii montowanych układów. Seria Galaxy Z będzie bowiem dostępna tylko z procesorami Qualcommu. Natomiast w serii Galaxy A, montowane będą wyłącznie układy Exynos oraz MediaTek.

Mówi się również, że Galaxy S25 oraz S25+ będą dysponowały tym samym 50 MP sensorem ISOCELL GN3. To czujnik obecny w głównym aparacie, który znamy już z modeli Galaxy S23 oraz S24.

Pamiętajmy jednak, że powyższe informacje są nieoficjalne i należy ostrożnie podchodzić do tych rewelacji.

Galaxy S25
Źródło: Samsung

You may also like...