Skaner tęczówki w Galaxy S10 zastąpi czytnik w ekranie

Nadchodzący Galaxy S10 nie będzie już mieć skanera tęczówki. Samsung zastąpi ten element wyposażenia funkcją rozpoznawania twarzy oraz czytnikiem biometrycznym wbudowanym w wyświetlacz.

Przez lata producenci smartfonów, chronili je przed niepowołanym dostępem przy pomocy czytnika linii papilarnych. To nie było rozwiązanie idealne, ale jakoś się sprawdzało. Ostatnio jednak firmy rozpoczęły zwiększanie rozmiarów wyświetlaczy i dla czytnika biometrycznego nie ma już miejsca na przednim panelu. Umieszczają go w więc na tylnym panelu, ale pomysł nie należy do najwygodniejszych, gdyż trudno w niego trafić na ślepo. Niektórzy producenci zaczynają więc stawiać na czytniki wbudowane w wyświetlacz.

Nad taką technologią zastanawia się już od kilku lat Samsung, ale na razie nie udało mu się zaimplementować jej w żadnym modelu. Niemal na pewno znajdzie się jednak na pokładzie nadchodzących Galaxy S10 oraz S10 Plus. Koreański serwis The Bell twierdzi bowiem, że producent porzuci w tym modelu skaner tęczówki znany z poprzednich generacji flagowca. Zastąpi go natomiast technologią rozpoznawania twarzy 3D. Koncern ponoć pracuje już nad jej rozwojem wspólnie z izraelską firmą Mantis Vision.

To jeszcze nie wszystko. Mówi się, że czytnik wbudowany w wyświetlacz będzie nie tylko chronił dostępu do telefonu. Dodatkowo pełnić ma funkcję pulsometru oraz ciśnieniomierza. Nie wiadomo jednak czy Samsungowi uda się opracować tę technologię do momentu premiery smartfona.

Oczywiście powyższe informacje to tylko niepotwierdzone doniesienia. Jeśli jednak okażą się prawdziwe, nowy flagowiec Samsunga stanie się bardzo interesującym sprzętem.

Galaxy S10

Źródło: Thebell.co.kr

You may also like...