Sztuczna inteligencja Google może trafić na iPhone’a, pojawi się już w iOS 18

Najnowsza sztuczna inteligencja koncernu Google o nazwie Gemini, może trafić na iPhone’a w iOS 18. Apple ponoć prowadzi już rozmowy dotyczące udostępnienia licencji na tę technologię.

Sztuczna inteligencja powoli zaczyna przenosić się z komputerów na urządzenia mobilne. Google niedawno wprowadziło do użytku nowe AI, które nazywa się Gemini. Z narzędzia możemy korzystać zarówno na urządzeniach domowych, jak i smartfonach z Androidem, a jego możliwości są całkiem spore. Jest to chatbot mogący nam pomóc w wielu sprawach, dostarczając m.in. informacje z sieci, pomagając ułożyć plan posiłków, czy też oferując wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin.

Apple również chciałoby mieć taką technologię w swoich urządzeniach, jednak na razie jest w tyle za innymi koncernami, jeśli chodzi o rozwój własnej AI. Dlatego jak donosi Bloomberg, planuje wykorzystać Gemini. Firma z Cupertino prowadzi już ponoć rozmowy z Google w celu udostępnienia licencji na wspomnianą technologię. Jednak nie tylko ta AI jest w kręgu zainteresowań znanego producenta smartfonów, gdyż firma rozważa również wykorzystanie ChatGPT firmy OpenAI.

iOS 18
Źródło: Google

Z doniesień wynika, że sztuczna inteligencja miałaby pojawić się już w iOS 18. W nadchodzącej aktualizacji firma chciałaby wprowadzić do użytku nowe funkcje AI, działające w oparciu o model dużego języka (LLM). Bloomberg sugeruje, że Apple pracuje nad własnymi modelami językowymi. Jeden nazywa się Ajax, zaś jego szkolenie kosztuje koncern miliony dolarów dziennie. Najwyraźniej jednak technologia nie spełnia oczekiwań koncernu, dlatego zdecyduje się na licencjonowanie swoich generatywnych funkcji AI. Będą więc działać w oparciu o Gemini.

Na razie nie znamy szczegółów zmian, jakie Apple wprowadzi w iOS 18, ale już niebawem powinniśmy wiedzieć na ten temat znacznie więcej. Podczas czerwcowej konferencji WWDC, firma z pewnością zaprezentuje nową aktualizację systemu i dokładnie zaprezentuje wszystkie jej możliwości.

You may also like...