Minimalistyczna podstawka chłodząca do laptopa

Nowoczesne laptopy nie mogą się obejść bez podstawek chłodzących, które zapobiegają przegrzewaniu się sprzętu. Nie muszą to być jednak urządzenia zajmujące dużo miejsca, gdyż równie dobrze mogą to być minimalistyczne podstawki, takie jak Cooling Bar.

Nowe laptopy są coraz cieńsze, co oznacza, że w ich obudowach nie ma zbyt wiele miejsca na przepływ powietrza. W połączeniu z coraz mocniejszymi podzespołami sprawia to, że bardzo szybko się przegrzewają, dlatego trzeba używać podstawek chłodzących, które pozwolą zachować odpowiednią temperaturę.

Podstawki chłodzące bywają bardzo różne, mają zróżnicowane rozmiary oraz ilość wiatraków, ale wszystkie mają wspólny mianownik – są bardzo duże i mało poręczne. Tymczasem nie każdy użytkownik lubi duże kawały plastiku, które zaburzają elegancki wygląd sprzętu. Dla takich klientów powstała więc minimalistyczna podstawka Cooling Bar. W zasadzie trudno ją nazwać podstawką chłodzącą, gdyż Cooling Bar opracowane przez firmę PPINKA, to praktycznie niewielka rurka wykonana z aluminium, która nie tylko chłodzi naszego laptopa, lecz także pełni funkcję podstawki.

Najlepsze podstawki chłodzące

Nie ma tu jednak wentylatorów, gdyż podstawka pełni funkcję typowego radiatora i zapewnia przy tym wolną przestrzeń pomiędzy podłożem, poprawiając obieg powietrza. Na pewno nie będzie tak skuteczna jak standardowe podstawki chłodzące, ale przynajmniej ładnie wygląda.

Można ją kupić m.in. na Amazonie za 30 dolarów.

Źródło: Amazon.com

You may also like...