Jednorazowe Apple Smart Keyboard w rękach iFixit

Wprowadzenie do sprzedaży iPada Pro sprawiło, że na rynku pojawiło się kilka nowych akcesoriów do tabletów. Wśród nich znajdziemy m.in. Smart Keyboard, które zostało właśnie poddane sprawdzianowi przez redaktorów witryny iFixit.

Premiera iPada Pro sprawiła, że do sprzedaży trafiło kilka nowych produktów współpracujących z tabletem. Jednym z nich jest Smart Keyboard, czyli zewnętrzna klawiatura, która pełni funkcję stacji dokującej i zmienia tablet w laptopa, umożliwiając wygodne pisanie. Wprawdzie takie urządzenia przeznaczone do iPadów są już w sprzedaży od jakiegoś czasu, lecz jest to pierwszy oficjalny produkt Apple.

I niestety podobnie jak Apple Pencil, jest to produkt jednorazowy. Tak przynajmniej wynika z najnowszego testu, który został przeprowadzony przez specjalistów z iFixit. Redaktorzy popularnej witryny przyznali produktowi ocenę 0 punktów na 10 możliwych, ponieważ naprawa sprzętu jest niemożliwa i lepiej się tego zadania nie podejmować.

Najtańsze tablety

Klawiatura jest dość wytrzymała, zaś producent nie przewidział możliwości otwarcia obudowy, bez jej uszkodzenia. Oznacza to, że żadnego elementu nie da się wymienić bez zniszczenia samego urządzenia, bo nawet jeśli uda się je zdemontować, to poskładanie wszystkiego w całość jest zwyczajnie niemożliwe.

To bardzo duża niedogodność, zważywszy na cenę urządzenia, które kosztuje aż 169 dolarów. Apple pojechało z ceną po bandzie, gdyż często za mniejszą kwotę da się już kupić niezłą mechaniczną klawiaturę do komputera. Niestety jeśli ktoś chce oficjalne akcesorium Apple, to nie ma innego wyjścia, ale domaganie się prawie 680 zł za gadżet, który konkurencja sprzedaje za maksymalnie 200 zł, to szaleństwo.

Źródło: iFixit.com

You may also like...