Mionix NAOS QG: mysz dla graczy z technologią biometryczną

Firma Mionix nie jest szczególnie znanym producentem akcesoriów dla graczy, ale może wkrótce usłyszymy o niej znacznie częściej. Opracowała bowiem nową myszkę o nazwie NAOS QG, która posiada wbudowany system pomiaru poziomu stresu.

Producenci akcesoriów od lat starają się wprowadzić na rynek urządzenia dla graczy wyposażone w technologię biometryczną, które mierząc np. puls mogłyby dostarczać grze odpowiednich danych, pozwalających następnie wpływać na niektóre jej aspekty. Na przykład w horrorach niższy puls u gracza, mógłby zaowocować zwiększeniem ilości potworów wyskakujących na niego z każdej strony.

Na razie nie udało się takiej technologii wdrożyć do seryjnej produkcji i wykorzystać jej na większą skalę, ale może niebawem będzie to możliwe dzięki firmie Mionix oraz jej najnowszej myszce NAOS QG. Produkt ma bowiem niewielkie sensory umieszczone po obu bokach obudowy, które mierzą nasz puls i za pomocą poziomu pocenia się, określają poziom stresu. Do czego takie dane mogą się przydać? Carl Silbersky, dyrektor firmy Mionix twierdzi, że dzięki da się ten sposób określić momenty, w których poziom stresu u graczy jest najwyższy, co może być przydatne deweloperom, którzy dzięki temu mogą sprawdzić jakie emocje wywołuje u odbiorców ich produkt.

Na razie z punktu widzenia samych graczy nowa technologia nie jest w żaden sposób przydatna. Ale może wkrótce producenci gier zauważą tego typu rozwiązania i zaczną je wykorzystywać. Wówczas myszka NAOS QG będzie jak znalazł. A więcej szczegółów na jej temat poznacie na stronie producenta. Nowy produkt pojawi się w sprzedaży 15 września tego roku i kosztować ma 129,99 euro.

Źródło: Mionix.net

You may also like...