Mobile World Congress 2013 pod znakiem Samsunga

Samsung poważnie traktuje rywalizacje na rynku multimedialnych tabletów i dlatego podczas tegorocznych targów Mobile World Congress 2013, zaprezentuje kilka zupełnie nowych modeli.

Strategia przyjęta przez Samsunga, to zaoferowanie konsumentom jak największego wyboru. Dlatego, już za kilka dni, podczas Mobile World Congress 2013, swą premierę będzie miało kilka zupełnie nowych modeli należących do rodziny Galaxy Tab.

Dokładnie mówiąc będą to trzy nowe modele: Santos, Roma oraz Kona. Santos Galaxy Tab, zostanie oparty na platformie Intela, a jego oficjalna nazwa to Galaxy Tab 3. Tablet zostanie pokazany w wariantach z 7 oraz 10,1-calowym ekranem. Niestety dokładniejsza specyfikacja techniczna na dzień dzisiejszy pozostaje nieznana.

Roma będzie z kolei flagowym tabletem Samsunga. Tutaj również nie da się nic powiedzieć na temat specyfikacji, jednak nieoficjalnie mówi się, że urządzenie które trafi na rynek w pierwszej połowie bieżącego roku, będzie miało 5 Mpix kamerę oraz 16 lub 32 GB pamięci operacyjnej.

Ostatnim z wymienionej trójki jest Kona i to właśnie jest Galaxy Note 8.0, o którym już pisałem. Na jego wyposażeniu znajdzie się 8-calowy ekran o rozdzielczości 1280×800 pikseli, 2-rdzeniowy procesor 1,6 GHz oraz 2 GB RAMu, a także 16/32 GB pamięci użytkowej i dwie kamery (5 Mpix z tyłu oraz 1,3 Mpix z przodu). Sprzętem zarządzać ma Android 4.2 Jelly Bean.

Źródło: Sammobile.com

You may also like...