Mobilne płatności mPay w nowej wersji

Mobilny system płatności mPay, staje się coraz bardziej funkcjonalny. Wprowadzone przez operatora zmiany zapewniają szybkość oraz wygodę dokonywanych transakcji, a także oferują kilka dodatkowych funkcji.

Jednym z pierwszych etapów zmian jest odświeżona usługa pozwalająca na płacenie smartfonem za parkowanie. Firma zrezygnowała też z miesięcznej opłaty naliczanej nieaktywnym użytkownikom.

Nowa wersja płatności za parkowanie w mPay stawia na wygodę i szybkość transakcji. Po uruchomieniu aplikacji, możemy przełączać się pomiędzy trzema dostępnymi metodami parkowania. I od razu wybrać tę, która jest najbardziej odpowiednia: bez limitu, na czas lub na kwotę. Z poziomu tego samego ekranu mają dostęp do wszystkich kluczowych funkcji usługi, jak dodawanie i edytowanie pojazdów, historia transakcji czy cennik strefy płatnego parkowania. Aplikacja pozwala też w dowolnym momencie sprawdzić aktualny koszt parkowania, ile czasu upłynęło od jego rozpoczęcia oraz kiedy zostanie ono automatycznie zakończone. Za postój możemy płacić kartą płatniczą lub środkami znajdującymi się w cyfrowym portfelu.

Płacenie za parkowanie staje się łatwiejsze

Dodatkową zaletą narzędzia jest funkcja geolokalizacji. Kierowca nie musi już ręcznie wybierać miasta i strefy parkowania. Wystarczy użyć funkcji “Znajdź auto”, która zlokalizuje nasz pojazd za pomocą GPS’u. Przydatną nowością jest również specjalny formularz, za pomocą którego można zamówić naklejkę potrzebną do oznaczenia pojazdu. Wystarczy wypełnić go swoimi danymi, aby otrzymać darmową przesyłkę.

Najwygodniejszą opcją płatności za parkowanie jest “Bez limitu”. Nie zawsze wiemy bowiem jak długo będziemy stać w danym miejscu, a to nowa opcja pozwala nam zaoszczędzić pieniądze. Płacimy bowiem tylko za faktyczny czas parkowania. Wystarczy, że wysiadając z auta naciśniemy przycisk start, a po powrocie wciśniemy stop, kończąc naliczanie. Mamy też możliwość sprawdzenia, ile czasu pozostało do zakończenia obowiązywania strefy płatnego parkowania. Jeżeli nie zatrzymamy naliczania opłaty przed jego upływem, aplikacja sama to zrobi o właściwej dla danej strefy godzinie.

Z mPay zapomnimy o ulicznych parkometrach

Dzięki nowemu interfejsowi graficznemu korzystanie z pozostałych metod rozliczania parkowania jest równie proste. Nie musimy samodzielnie wpisywać w aplikacji planowanego czasu postoju, ani kwoty, którą zamierzają wydać. Wystarczy przesunąć palcem po ekranie, aby za pomocą specjalnego wskaźnika określić odpowiednią wartość. Jeżeli wrócimy wcześniej, możemy zatrzymać naliczanie opłaty za pomocą jednego dotknięcia ekranu telefonu.

Aplikacja działająca w oparciu o nowy system informatyczny jest już dostępna w sklepach Google Play i App Store. Poza nowym modułem płatności za parkowanie aktualizacja przynosi szereg innych usprawnień, w tym zwiększenie stabilności i bezpieczeństwa oraz możliwość korzystania z cyfrowego portfela mPay Wallet i aplikacji mPay za pomocą tych samych danych dostępowych. Całkowicie zniesiono też miesięczną opłatę w wysokości 4,99 zł, naliczaną nieaktywnym użytkownikom, którzy w ciągu ostatni 12 miesięcy nie zrealizowali żadnej transakcji.

mPay

Źródło: Informacja prasowa

You may also like...