Surface Duo ma problemy z jakością wykonania

Użytkownicy najnowszego smartfona Surface Duo narzekają na jakość wykonania. Pęka w nim bowiem plastik otaczający port USB-C, który jest w tym miejscu bardzo cienki.

Parę tygodni temu Microsoft wprowadził na rynek swój najnowszy smartfon Surface Duo, wyposażony w dwa niezależne wyświetlacze. Jest to pierwsze od lat urządzenie mobilne amerykańskiego koncernu, po nieudanej przygodzie z Nokią oraz pierwsze posiadające Androida.

Niestety firma Billa Gates’a najwyraźniej zdecydowała się na kiepskiej jakości materiały, gdyż pojawiają się już pierwsze problemy z nowym sprzętem. Osoby, które jako pierwsze dostały go w swe ręce, zaczynają donosić o uszkodzeniach plastiku otaczającego gniazdo USB-C.

Złącze jest jednym z najbardziej wykorzystywanych, a tym samym narażonych elementów smartfona, gdyż wykorzystujemy je nieustannie do ładowania i transmisji danych. Jeśli więc ulega uszkodzeniu po zaledwie kilku dniach użytkowania sprzętu, to bardzo źle świadczy o producencie.

Surface Duo przedni i tylny panel ma pokryty szkłem, ale jego konstrukcja różni się nieco od standardowych smartfonów. Producenci modeli premium stosują bowiem kanapkę szkło-metal-szkło, a tymczasem Microsoft zamiast metalu zastosował plastik. Teoretycznie lepiej chroni to szkło przed natychmiastowym pęknięciem gdy smartfon upadnie na ziemię. Jednakże zastosowana ramka jest bardzo cienka i nie trzeba wiele, by ją uszkodzić. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że wystarczy jedynie wpiąć kabel do ładowania i już obudowa pęka.

Wada może jednak stwarzać znacznie poważniejszy problem niż tylko brzydko wyglądająca obudowa. Może to bowiem prowadzić do uszkodzenia samego portu. A jako, że przylutowano go do płyty głównej, naprawa będzie zdecydowanie trudniejsza i dużo droższa niż w przypadku modułowej budowy.

Surface Duo

Źródło

You may also like...