Spotify od teraz odnajdzie piosenkę po jej tekście

Spotify wprowadza funkcję ułatwiającą odnajdywanie interesujących nas piosenek. Mobilna wersja aplikacji uczyni to za pomocą tekstu poszukiwanego utworu.

Ile razy mieliście tak, że usłyszeliście fajny utwór, ale zupełnie nie macie pojęcia kto go wykonuje? Takie sytuacje zdarzają się bardzo często i wbrew pozorom odnalezienie piosenki wcale nie jest łatwe. Owszem istnieją narzędzia pozwalające odnaleźć wykonawcę po fragmencie utworu, a należy do nich m.in., Shazam, ale rzadko kiedy mamy je pod ręką.

Na szczęście Spotify wprowadza funkcję, która znacznie to ułatwi. Popularny serwis muzyczny oświadczył bowiem, że jego aplikacja na Androida oraz iOS od teraz pozwala odnaleźć utwór za pomocą jego tekstu.

Nowa funkcja jest niezwykle prosta w obsłudze. Wystarczy jedynie wpisać w aplikacji fragment tekstu interesującego nas utworu, a wówczas dostaniemy propozycje piosenek, w których się znajduje. Oczywiście czasem może być więcej niż jeden utwór zawierający wpisane słowa. Dlatego możemy je następnie przesłuchać, by sprawdzić czy na pewno jest to właśnie to, czego szukamy. Z nowej opcji mogą już korzystać posiadacze smartfonów z Androidem oraz iOS.

Funkcja z pewnością będzie dla wielu osób bardzo przydatna, jednak musimy pamiętać, że konkurencja ma taką opcję już od dawna. Apple Music wprowadziło ją już w 2018 roku. W tej kwestii, na tle swego największego rywala Spotify wypada więc dość kiepsko.

Spotify

Źródło

You may also like...