Konnect-i: inteligentny plecak Google wchodzi do sprzedaży

Google przedstawiło kolejny gadżet stworzony w ramach projektu Jacquard. Jest to inteligentny plecak o nazwie Konnect-i, wyposażony w kilka użytecznych funkcji.

Project Jacquard to jedna z ciekawszych inicjatyw koncernu Google, której celem jest stworzenie inteligentnych ubrań. Inżynierowie amerykańskiego koncernu pracują nad projektami garderoby wyposażonej w nowoczesne sensory, reagującej na dotyk oraz gesty i pozwalającej wykonywać różne zadania.

Jednym z gadżetów opracowanych w ramach wspomnianego projektu jest inteligenta kurtka, którą można kupić za 350 dolarów. Ubranie wyposażono we włókna czułe na dotyk, które umożliwiają komunikację ze smartfonem oraz kontrolowanie jego funkcji.

Kolejny gadżet stworzony w ramach tego projektu nazywa się Konnect-i i powstał we współpracy z Samsonite. Jest to inteligentny plecak, który na pierwszy rzut oka wygląda całkowicie zwyczajnie. Można go więc wziąć za typowy plecak, z którym uczniowie codziennie chodzą do szkoły.

W jego wnętrzu kryją się jednak prawdziwe nowinki technologiczne. Posiada bowiem slot, do którego możemy włożyć moduł Jacquard Tag. Dzięki niemu produkt zyskuje inteligentne funkcje, umożliwiając zdalną interakcję z naszym smartfonem.

Moduł dostarcza m.in., powiadomienia o nadchodzących wiadomościach lub połączeniach telefonicznych. Natomiast specjalne paski dotykowe umożliwiają zdalne wykonanie selfie kamerą telefonu, kontrolowanie odtwarzania muzyki itp. Poza dodatkowym wyposażeniem, Konnect-i jest w pełni funkcjonalnym plecakiem, a więc znajdziemy w nim pojemne kieszenie, w których możemy przechowywać nasz sprzęt.

Plecak dostaniemy w dwóch wersjach: standardowej oraz slim. Pierwsza kosztuje 219 dolarów, natomiast druga jest nieco tańsza i wyceniono ją na 199 dolarów.

Konnect-i

Źródło

You may also like...