Mobilne sklepy Xiaomi same dotrą do klienta

Xiaomi zapowiedziało dziś uruchomienie mobilnych sklepów Mi Store on Wheels, które same dojadą do klienta. Takie ruchome placówki handlowe pojawią się w Indiach.

Technologiczny koncern Xiaomi nie tylko poszerza swą ofertę o nowe produkty, takie jak inteligentne toalety wyposażone w nowoczesne rozwiązania. Firma szuka też nowych sposobów dotarcia do konsumenta, a najnowszym jej pomysłem są sklepy na kółkach, które samodzielnie podjadą do klienta.

Sklepy nazywają się Mi Store on Wheels i jest to pomysł indyjskiego oddziału firmy. Ich zadaniem będzie ma przeniesienie salonów Mi Store do obszarów, do których dostęp jest ograniczony.

Sklepy na kółkach będą prezentowały klientom m.in., nowe smartfony z serii Redmi. Będą to Redmi 9, 9 Prime, Redmi Note 9, Note 9 Pro, Redmi Note 9 Pro Max i Redmi 9A. Oprócz smartfonów pojawią się tam inne produkty, takie jak słuchawki, powerbanki, ładowarki, a także telewizory.

Mi Store on Wheels to przede wszystkim metoda na zwiększenie sprzedaży. Szczególnie w obszarach, których mieszkańcy mają słabszy dostęp do sklepów detalicznych lub portali e-commerce podczas trwającej pandemii koronawirusa. Oczywiście sklepy będą też bezpieczne dla klientów. Koncern obiecuje zachowanie wszelkich zasad higieny oraz dystansu społecznego.

Nowy kanał dystrybucji jest również częścią inicjatywy firmy Mi Commerce, która celem jest “zatarcie granic między handlem online i offline”.

Mi Store on Wheels

Źródło

You may also like...