Modularne smartfony dzięki obudowie I-Blades

Firma I-Blades pokazała na targach CES 2017 nowatorskie obudowy do smartfonów, które zmienią każdy telefon w modularne urządzenie. Umożliwiają bowiem podłączenie dodatkowych akcesoriów o różnym przeznaczeniu.

Rynek nie jest jeszcze gotowy na modularne smartfony, czego przykładem jest upadek Projektu Ara, jak również rezygnacja z takiej konstrukcji w przypadku LG G6, który niebawem pojawi się na rynku.Pomysł na podłączanie dodatkowych akcesoriów i zmiana w ten sposób funkcjonalności smartfona, nie jest bowiem uznawany za klientów za coś wartego uwagi. Dodatkowe moduły są bardzo drogie, a ich wymiana jest dość kłopotliwa, gdyż wymaga każdorazowego restartowania telefonu.

Mimo to firma I-Blades uważa, że taka koncepcja ma przyszłość i zaprezentowała nową obudowę do smartfona o nazwie Smartcase, która pozwala zmienić każdy telefon w modularne urządzenie, umożliwiając podłączenie do niego gadżetów o nazwie Smartblades.Obudowa posiada własny mikroprocesor, który zarządza pracą dodatkowych modułów mocowanych na magnesy. Te moduły o to przede wszystkim różnego rodzaju sensory środowiskowe, umożliwiające m.in., śledzenie temperatury, ciśnienia atmosferycznego, wydłużające czas pracy urządzenia, czy też rozszerzające jego pamięć wewnętrzną. Mogą też szyfrować nasze dane znajdujące się w telefonie, a w przyszłości umożliwią wypożyczanie filmów.

Co ciekawe Smartblades można nakładać jeden na drugi, więc równocześnie możliwe jest korzystanie z kilku różnych modułów, choć trzeba się wówczas liczyć z tym, że grubość telefonu znacznie wzrośnie i może wówczas nie być tak wygodny w użytkowaniu.

I-Blades przedstawiło na razie koncepcje, lecz na razie nie wiadomo czy zechce wprowadzić swój produkt na rynek.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...