Modularny dostawczak Able NXT zaspokoi potrzeby niemal każdej firmy

Firma Tropos Motors pokazała niezwykły pojazd dostawczy dla firm. Elektryczny Able NXT ma modularną konstrukcję przestrzeni ładunkowej, umożliwiającą dostosowanie go do różnych potrzeb.

Elektryczne samochody dostawcze stają się coraz popularniejsze, oferując nie tylko znacznie tańszą eksploatację, ale też umożliwiając dostarczanie towarów do centrów miast. Wiele metropolii wprowadziło bowiem zakazy poruszania się pojazdów spalinowych, więc taki elektryczny pojazd jest często jedynym sposobem dostarczania towaru do sklepu lub restauracji.

Funkcjonalność takich pojazdów bywa jednak ograniczona, gdyż wymusza ją konstrukcja zabudowy. Chcąc wozić różne rzeczy, musimy więc kupić kilka takich dostawczaków. Ten problem udało się jednak wyeliminować inżynierom z amerykańskiej firmy Tropos Motors, którzy zaprojektowali niezwykły pojazd o nazwie Able NXT. Pojazd ma bowiem modułową konstrukcję, którą można łatwo dostosować do określonych zadań.

Able NXT przewiezie różne rodzaje towarów

Producent oferuje wiele modeli baterii z różnymi opcjami ich ładowania. Maksymalnie można zamontować akumulator o pojemności 33 kWh, który zapewni zasięg wynoszący do 299 km. A jego pełne naładowanie, w zależności od mocy ładowarki zajmie od 2 do 14 godzin.

Able NXT

Pojazd zasila elektryczny silnik o mocy 20 KM i 130 Nm momentu obrotowego, który pozwala rozpędzić się do 80 km/h. Umożliwia też transportowanie ładunku o maksymalnej masie 676 kg.

Największym atutem pojazdu jest jednak modularny system przestrzeni załadunkowej, który można dowolnie wymieniać. Do wyboru jest kilka wersji takich jak Pickup, który zapewnia typową przestrzeń ładunkową jak w standardowych pickupach. Mamy też Trades, który oferuje m.in., stojaki do przewożenia drewna oraz pasy do jego mocowania. Jest również Cargo, będący zamkniętym przedziałem ładunkowym z tylnymi i bocznymi drzwiami wyposażonymi w uszczelki.

Able NXT

Producent deklaruje, że przestrzeń ładunkową można łatwo zmienić, w zależności od aktualnych potrzeb. Za pomocą wózka widłowego i prostych narzędzi, moduł można wymienić w czasie zaledwie 60 sekund. Dzięki temu firma prowadząca kilka rodzajów rodzaje działalności, może błyskawicznie przystosować pojazd do przewożenia różnych towarów. Jeden dostawczak może więc w pełni zaspokoić jej potrzeby.

Oczywiście Able NXT jest pojazdem w pełni nowoczesnym. Na deskę rozdzielczą z kolorowymi i cyfrowymi zegarami oraz kamerą cofania. System inforozrywki współpracuje natomiast ze smartfonem oraz ma wbudowaną nawigację. Nie zapomniano też o ogrzewaniu i klimatyzacji.

Ceny tego dostawczaka zaczynają się od 30 tys. dolarów za podstawową wersję. Dostawy będą natomiast realizowane już w czwartym kwartale bieżącego roku.

Źródło

You may also like...