Montblanc Summit – nowy smartwatch producenta piór

Montblanc, znany producent luksusowych wiecznych piór, postanowił zaistnieć na rynku smartwatchy. Firma pokazała właśnie swój najnowszy zegarek, który nazywa się Summit i w Europie dostępny będzie już w maju.

Montblanc Summit jest zegarkiem funkcjonującym w oparciu o najnowszą platformę mobilną Android Wear 2.0 i wyposażonym w 1,39″ wyświetlacz AMOLED o sporej rozdzielczości 400 x 400 pikseli.Jego sercem jest procesor Snapdragon Wear 2100, współpracujący z 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci użytkowej przeznaczonej na system operacyjny oraz aplikacje. Z dodatkowego wyposażenia zainstalowanego przez producenta, wymienić można m.in., pulsometr oraz wbudowany mikrofon.

Zegarek dostępny jest w kilku wariantach. W tańszych 46 mm szerokości koperta wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, natomiast w droższych z tytanu. Modele stalowe mają też powłoki ze srebra oraz czarnego PVD. Wszystkie wersje będą sprzedawane z paskami gumowymi oraz skórzanymi, a w najbardziej luksusowej wersji jest to skóra aligatora.

Summit jest oczywiście wodoszczelny, zaś Android Wear 2.0 zapewnia mu sporą funkcjonalność. Producent przygotował też kilka różnych tarczek nawiązujących stylistyką do innych jego produktów.

Montblanc Summit na rynku europejskim pojawi się w maju. Ceny stalowych modeli zaczynają się od 890 dolarów, a kończą na blisko tysiącu. Za wersję tytanową trzeba już zapłacić 1020 dolarów.

Źródło: Engadget.com

You may also like...