MSI GS40 Phantom: mocny sprzęt dla graczy

Zbliża się gwiazdka, więc producenci laptopów wykorzystują ten fakt, by wprowadzić na rynek nowe modele dedykowane dla graczy. Kolejnym producentem, który proponuje nam przenośny komputer jest MSI z modelem GS40 Phantom.

Szósta generacja laptopa GS40 Phantom to produkt zaprojektowany do radzenia sobie z najbardziej wymagającymi tytułami na rynku, który w dodatku bardzo ładnie się prezentuje. Sprzęt waży tylko 1,6 kg, zaś jego grubość wynosi 22 mm, więc producent ma prawo zachwalać go jak najcieńszy i najlżejszy laptop w swej klasie.

Niska waga i grubość nie wpływają w żaden sposób na wydajność tego laptopa. Producent zadbał o to instalując procesor Intel Core i7-6700HQ 3,5 GHz z funkcją Turbo Boost. Jest to oczywiście najnowsza generacja układu Intel Skylake. Procesor wspierany jest przez 16 GB pamięci RAM DDR4, zaś gry można przechowywać na dwóch dyskach: 128 GB SSD oraz 1 TB dysku twardym.

Najrańsze laptopy

Jeśli chodzi o kartę graficzną, to w tej roli jest NVIDIA GTX 970M. Nie jest to może najmocniejsza karta, ale wciąż daje sobie radę. Obraz jest natomiast wyświetlany na 14″ ekranie o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Plusem tego modelu jest również technologia True Color zapewniająca wierną reprodukcję barw, natomiast nasze uszy będą łechtać dźwięki wydobywające się z głośników wyposażonych w przetwornik ESS SABRE Hi-Fi Audio DAC oraz system Nahimic Audio Enhancer.

MSI GS40 Phantom mimo mocnych podzespołów nie jest sprzętem drogim. Producent ustalił jego cenę na 1600 dolarów, czyli około 6 tysięcy złotych. Mając taki sprzęt warto też zainwestować w dobrą podstawkę chłodzącą, by zapobiegać przegrzaniu podzespołów.

Źródło: MSI.com

You may also like...