MWC: Nokia 3310 zaprezentowana

Fińska firma HMD Global pokazała w Barcelonie oczekiwany telefon komórkowy Nokia 3310. Wygląda on nieco inaczej niż oryginał, ale nadal oferuje tę samą funkcjonalność i dostępny będzie w atrakcyjnej cenie.

Wiele osób mocno zaskoczyła informacja o wskrzeszeniu kultowej Nokii 3310, jednego z najpopularniejszych telefonów komórkowych na świecie (sprzedano jej 126 mln egzemplarzy), słynącego z solidności i przede wszystkim bardzo wydajnej baterii.To może być jednak świetny ruch, gdyż wbrew pozorom takie urządzenia są wciąż popularne. W zeszłym telefonów tylko ze znaczkiem Nokii trafiło na rynek 35 mln sztuk, a wszystkich modeli sprzedano blisko 400 mln. Wiele ludzi nadal darzy Nokię 3310 dużym sentymentem, więc część z nich z pewnością kupi nowy model, licząc na prostotę obsługi oraz dużą wytrzymałość, chociażby jako awaryjny telefon do domu.

HMD Global przybyło do Barcelony, by zaprezentować swe najnowsze modele, a wśród nich tym najbardziej oczekiwanym jest wspomniana Nokia 3310. Nie jest jednak ten sam telefon co kiedyś, gdyż producent zdecydował się nieco go odświeżyć, co dotyczy zarówno stylistyki, jak i osprzętu. Produkt dostał m.in., plastikową obudowę w żywych kolorach oraz bardziej wygładzonych liniach, dzięki której sprzęt dobrze leży w dłoni.

Nowa wersja telefonu posiada 2,4″ ekran QVGA, który w przeciwieństwie do oryginału jest kolorowy. Ma także slot na kartę microSD, pozwalający rozszerzyć wbudowaną pamięć użytkową. Wyposażono ją również w gniazdo słuchawkowe i Bluetooth, jednak nie znajdziemy w nich tak popularnych obecnie elementów, jak GPS, czy WiFi.

Ma natomiast 2 Mpix aparat zlokalizowany na tylnym panelu, co jest sporą niespodzianką, gdyż oryginał takiego elementu nie posiadał. Na liście wyposażenia tego modelu znajdziemy także internet 2,5G oraz kultowego Snake’a. Natomiast wbudowana przeglądarka internetowa Opera Mini potrafi z łatwością obsłużyć Twittera oraz Facebooka. Jego systemem operacyjnym jest, jak już wczoraj wspomniałem Series 30+.

Producent deklaruje, że wbudowana bateria powinna wystarczyć na 22 godziny rozmów oraz 31 ni w trybie czuwania. Nokia 3310 pojawi się w sprzedaży w drugim kwartale bieżącego roku i będzie kosztować 52 dolary.

Źródło: Engadget.com

You may also like...