Niezwykła mysz dla graczy ma wbudowany dysk SSD. Można na nim przechowywać gry

Firma XPG zaprezentowała koncepcyjną mysz dla graczy, która posiada wbudowany dysk SSD o pojemności 1 TB. Użytkownik może na niej przechowywać własne gry.

Współczesna mysz dla graczy nie jest już tak prostym sprzętem jak jeszcze kilkanaście lat temu. Obecne modele mają bowiem wiele ciekawych rozwiązań, takich jak wbudowana wentylacja, podświetlenie RGB, czy też możliwość dostosowania wagi do indywidualnych preferencji.

Firma XPG poszła jednak znacznie dalej w udoskonalaniu tych produktów i właśnie zaprezentowała koncepcyjną mysz z wbudowanym dyskiem SSD. Produkt o nazwie XPG Vault Gaming Mouse jest przewodową myszką z USB-C, w której zainstalowano 1 TB dysk oferujący 985 MB/s szybkość odczytu danych. Do kontrolowania dysku służy firmowe oprogramowanie, dzięki któremu można na nim zapisywać dane. Według producenta takie wyposażenie pozwala przechowywać w myszce bibliotekę ulubionych gier.

XPG nie ujawniło na razie żadnych szczegółów technicznych dotyczących nowej myszki. Nie wiemy więc jaki posiada sensor oraz jaką oferuje rozdzielczość. Wszystkie informacje poznamy podczas targów CES 2022, na których firma zaprezentuje swe najnowsze produkty. Pokaże tam również XPG Vault Gaming Mouse.

Poznamy tam również cenę nowego gryzonia, która zważywszy na niezwykłe wyposażenie, z pewnością nie będzie niska.

Pojawia się jednak pytanie po co montować w myszce dysk SSD. Takie rozwiązanie ma bowiem kilka wad, ponieważ dysk jest stosunkowo delikatny, a ruchy gryzoniem bywają często mocno dynamiczne. Istnieje więc ryzyko jego uszkodzenia. Inną kwestią jest chłodzenie nośnika, który podczas intensywnego transferu danych potrafi się rozgrzewać. A zabawa grzejącą nasze dłonie gryzoniem raczej nie będzie zbyt komfortowa. Miejmy nadzieję, że za kilka dni producent wszystko dokładnie wyjaśni.

mysz dla graczy

Źródło

You may also like...