Nowa myszka HP ma funkcję autoryzacji użytkownika

Firma HP pokazało nową myszkę do komputerów stacjonarnych. Nie jest to jednak zwykła myszka, lecz system zabezpieczenia sprzętu przed niepowołanym dostępem.

Wiele osób używa haseł do zabezpieczania komputerów domowych lub firmowych. Nie jest to bynajmniej wygodne, ani też bezpieczne rozwiązanie. Hasło można bowiem podejrzeć lub zgadnąć i już mamy dostęp do cudzego sprzętu. Dużo lepszym zabezpieczeniem jest technologia biometryczna, jednakże domowe komputery nie mają na wyposażeniu czytników linii papilarnych.

Oczywiście można je dokupić, ale poza tym, że jest to dodatkowy wydatek, na naszym zagraconym biurku będzie leżał kolejny sprzęt. HP ma znacznie ciekawy pomysł, a jest nim produkt o nazwie HP USB Fingerprint Mouse. Jest to myszka komputerowa, w którą wbudowano czytnik odcisków. Produkt wygląda jak typowy gryzoń, ma więc dwa czarne przyciski oraz rolkę z funkcją szybkiego przewijania. Dla zapewnienia precyzji działania, wyposażono go także w laserową optykę, zaś obudowa umożliwia pracę osobom prawo i leworęcznym.

To co jest w niej najciekawsze, to niewielki kwadracik zlokalizowany w tylnej części obudowy. Ukryto pod nim czytnik odcisków palców, współpracujący z Windows Hello. Nasz odcisk jest przechowywany w samej myszce, więc możemy w ten sposób uzyskiwać dostęp do różnych komputerów. Natomiast dla większego bezpieczeństwa chroni go szyfrowanie, by nie dało się go przejąć.

Mysz HP USB Fingerprint Mouse pojawi się w sprzedaży już w grudniu i kosztować ma 49 dolarów.

myszka

myszka

Źródło: Slashgear.com

You may also like...