Na lotnisku w Abu Dhabi utniesz sobie drzemkę

Telewizje bardzo często prezentują ludzi koczujących na lotniskach, którzy próbują przespać się na podłodze, lub na ławkach. Na lotnisku w Abu Dhabi w takich przypadkach, nie trzeba wcale leżeć na podłodze, ponieważ można skorzystać ze specjalnych kapsuł GoSleep.

W Abu Dhabi International Airport zainstalowano niedawno dziesięć wyjątkowo wygodnych kapsuł GoSleep, w których pasażerowie oczekujący na swój lot, mogą wygodnie odpocząć, lub nawet przespać się, ponieważ urządzenia zapewniają całkowitą prywatność, ponieważ wyposażono je w specjalną przesłonę pozwalającą odgrodzić się od otoczenia. Można też oglądać w nich telewizję, na niewielkim monitorku.

Na razie takich kapsuł jest 10, ale w przyszłym roku dojdzie kolejnych 35. Co więcej, nowsze modele otrzymają internet z WiFi, a także gniazdka elektryczne do ładowania urządzeń przenośnych.

Kapsuły oczywiście nie są darmowe, ponieważ korzystanie z nich kosztuje 8 funtów za godzinę, co oczywiście jest kwotą dość wysoką, ale chyba lepiej zapłacić niż koczować na twardych ławkach.

Źródło: Telegraph.co.uk

You may also like...