Chcesz zdobyć przyjaciół? Przestań narzekać na wagę!

Najnowsze badania pokazują, że osoby, które nie akceptują swej wagi i na każdym kroku podkreślają jak bardzo są otyłe oraz jak chciałby zrzucić zbędne kilogramy, nie są przez społeczeństwo lubiane i trudno im znaleźć przyjaciół.

Naukowcy z University of Notre Dame przeprowadzili badania, z których wynika, że ciągłe narzekanie na swą wagę, niesie negatywne skutki dotyczące kontaktów międzyludzkich. Krótko mówiąc, wynika z niego, że kobiety z nadwagą, które pozytywnie podchodzą do tego faktu i nie wspominają ciągle, że powinny schudnąć, są bardziej lubiane przez otoczenie. Z kolei osoby, które krytycznie nastawione są do własnej wagi, wzbudzają niechęć społeczności.

Podczas badań grupie testowej prezentowano serię filmów z kobietami, zarówno szczupłymi jak i z nadwagą, które krytykowały swe ciało, lub mówiły o nim w superlatywach. Potem uczestników poproszono o ocenę każdej z występujących kobiet. Najwyższe oceny otrzymywały kobiety z nadwagą, które mówiły o niej pozytywnie i wydawały się nie przejmować dodatkowymi kilogramami. Natomiast najmniej lubiane były kobiety szczupłe, które mimo to uważały się za grube.

Alexandra Corning, szefowa grupy naukowców odpowiedzialnych za badania twierdzi, że wyniki są bardzo istotne, ponieważ to zjawisko może mieć związek z zaburzeniami łaknienia. Dzięki temu można zwiększyć świadomość tego jak postrzegane są kobiety angażujące się w rozmowy o nadwadze. Wiedza pozyskana w wyniku badań pozwoli łatwiej zaakceptować ludziom swe ciało.

Źródło: Dailymail.co.uk

You may also like...