Na Ouya stworzono już 166 prototypów gier

Patrząc na to z jakim zaangażowaniem wspierane są nowe konsole na Androidzie, takie jak GameStick czy Ouya, można zacząć się zastanawiać, czy kolejna generacja sprzętu od Sony i Microsoftu ma jakiś sens.

Weźmy taką Ouya, czyli konsolkę na Androidzie, finansowaną z Kickstartera. Urządzenie nie ma wsparcia wielkiego koncernu, a mimo to wzbudza większe zainteresowanie niż PlayStation 4 czy Xbox 720. Niedawno projektanci nowego sprzętu zorganizowali Game Jam, imprezę przeznaczoną dla firm zainteresowanych produkcją gier dla tej platformy.

Wyobraźcie sobie, że w ciągu zaledwie 10 dni, przygotowano aż 166 prototypów nowych produkcji. Co więcej, pakiet oprogramowania dla deweloperów, pobrano już 22,000 razy!

Jak widać konsola jeszcze nie pojawiła się w sklepach, a już zyskała tak olbrzymie wsparcie ze strony programistów, jak żaden inny sprzęt. Można więc śmiało założyć, że kosztująca zaledwie 99 dolarów Ouya, odniesie oszałamiający sukces. Czy w takim wypadku jest sens kupowania PS4, albo Xboxa 720?

Źródło: Androidcentral.com

You may also like...