Najdziwniejszy samochód świata Lo-Res Concept jest na sprzedaż

Firma United Nude zaprojektowała koncepcyjny pojazd Lo-Res Concept. To bez wątpienia najdziwniejszy samochód świata, który nie przypomina niczego co widzieliście do tej pory.

Jeśli uważacie, że Cybertruck stworzony przez Teslę jest dla Was zbyt mało futurystyczny, możecie zainteresować się najnowszym pomysłem firmy United Nude. Przedsiębiorstwo opracowało koncept Lo-Res Concept, który wcale nie przypomina samochodu. Wygląda bardziej jak nowoczesna rzeźba, choć w rzeczywistości jest w pełni funkcjonalnym autem, a co więcej, można go kupić.

Lo-Res Concept

Lo-Res Concept powstał w zaledwie czterech egzemplarzach i jeden z nich wystawiono na sprzedaż. Niestety pojazd nie posiada homologacji drogowej, a więc nie został dopuszczony do ruchu. Nie można nim legalnie jeździć po drogach, więc nabywca może jedynie cieszyć się nim we własnym garażu oraz jeździć po terenie posesji.

Lo-Res Concept

Samochód nigdy nie wyszedł poza fazę prototypu, a jego stylistyka jest wyjątkowo śmiała. Nadwozie o ostrych liniach jest w formie klina i wykonano je z poliwęglanowych paneli. Wnętrze jest bardzo minimalistyczne, zaś panel instrumentów został wypolerowany na wysoki połysk. Ciekawa jest również kierownica o heksagonalnym kształcie, służąca do kontrolowania pojazdu.

Lo-Res Concept

Auto posiada 5 kW elektryczny motor napędzający koła przednie. Jednoprzełożeniowa skrzynia biegów pozwala przełączyć go na jazdę do przodu oraz do tyłu, zaś o sprawne zatrzymywanie się dbają hamulce tarczowe na przedniej osi.

Lo-Res Concept

Lo-Res Concept sprzedaje jego obecny właściciel muzeum Peterson Automotive Museum z Los Angeles, które posiada go od trzech lat. Licytacja zakończy się 15 października i trudno powiedzieć jaką osiągnie kwotę. Na tę chwilę najwyższa propozycja to 35 tys. dolarów. Jeśli chcecie zalicytować, albo zobaczyć więcej zdjęć tego niezwykłego pojazdu, to zapraszam na tę stronę.

Źródło

You may also like...