Naukowcy wyrzucili spamerów z Twittera

Spam to nieodłączny element korzystania z internetu i wielu z nas nauczyło się już przestać zwracać uwagę na losowo otrzymywane wiadomości, czy wyskakujące okienka na przeglądanych właśnie stronach. Dlatego spamerzy szukają nowych metod docierania do użytkowników ze swymi reklamami i opanowują portale społecznościowe.

Grupa naukowców z University of California oraz George Mason University, postanowiła przeprowadzić interesujący eksperyment związany ze spamem rozprzestrzeniającym się w mediach społecznościowych. Zakupili ponad 125,000 fałszywych kont Twittera, stworzonych przez ostatnie 10 miesięcy, a następnie wykorzystali je do stworzenia programu, którego zadaniem jest wykrywać fałszywe konta oraz powstrzymywać przed ich zakładaniem.

Jak dotąd wynik eksperymentu jest obiecujący. Twitter współpracujący z naukowcoami usunął już kilka milionów fałszywych kont, służących dotąd wyłącznie do rozsyłania spamu. Dodatkowo zablokował niemal 90 procent z 14,000 kont, które naukowcy stworzyli do przetestowania systemu.

Spamerzy zapewne wkrótce opracują metodę niwelującą osiągnięcie naukowców, ale przynajmniej na razie ten znany portal społecznościowy stał się środowiskiem wolnym od reklam.

Źródło: Theverge.com

You may also like...