Netflix blokuje zrootowane smartfony z Androidem

Smartfony z Androidem, na których wykonano wcześniej roota, nie mogą już korzystać z Netflixa,. Ich sprzęt został przez tę platformę oficjalnie zablokowany.

Root wprawdzie daje użytkownikowi smartfona więcej możliwości w zakresie konfiguracji sprzętu, ale również ogranicza jego funkcjonalność. Coraz więcej aplikacji przestaje bowiem na ich działać, a teraz dołączył do nich również Netflix.

Osoby posiadające smartfony z Androidem z wykonanym rootem, z pewnością mocno się zdziwiły próbując pobrać z Google Play Store aplikację Netflixa. Zostali bowiem powitani przez komunikat o braku kompatybilności z ich sprzętem.

Początkowo sądzono, że to jakiś błąd, ale pracownicy Netflixa szybko potwierdzili, że było to celowe działanie. Platforma zablokowała bowiem możliwość pobierania swej aplikacji na smartfony z Androidem, które zostały zrootowane. Dotyczy to najnowszej wersji 5.0, która jest teraz w pełni chroniona systemem Widevine DRM dostarczonym przez Google.

Co ciekawe, sama aplikacja działa na zrootowanym sprzęcie bez żadnych przeszkód. Netflix jedynie uniemożliwił jej pobranie z Google Play Store. Jeśli więc macie ją zainstalowaną na smartfonie, to nadal będziecie mogli z niej korzystać.

Dodam, że Netflix nie jest pierwszą aplikacją, która nie toleruje smartfonów z rootem. Podobnie zachowuje się popularna Pokemon GO, społecznościowa aplikacja Snapchat, a także aplikacja do obsługi obecne kamery w smartfonach firmy Sony.

smartfony z Androidem

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...