Netflix z certyfikatem HDR dla LG G6

LG G6 jest pierwszym smartfonem na rynku, któremu Netflix wydał certyfikat dla technologii HDR oraz Dolby Vision. Użytkownicy tego sprzętu będą więc mogli oglądać streaming w takiej jakości, jaką chcieli przedstawić twórcy filmów i seriali.

W ostatnich latach technologie wyświetlania obrazu znacznie poszły do przodu. W nowoczesnych telewizorach znaleźć już można takie technologie jak HDR czy też Dolby Vision. Znacznie zwiększają one m.in., nasycenie barw, podnosząc tym samym jakość prezentowanego na ekranie obrazu.

Pierwszym telefonem, któremu Netflix przyznał certyfikat dla tego rodzaju technologii, jest LG G6. Dla posiadacza tego sprzętu oznacza to, że w najnowszej wersji aplikacji Netflixa 5.0, będzie mógł streamować filmy wyposażone w tego rodzaju technologię.

Na razie nie ma ich tam zbyt wiele. Aktualnie platforma oferuje tylko 20 treści z HDR i Dolby Vision, ale w przyszłości ich liczba powinna znacznie wzrosnąć.

Warto dodać, że nie tylko LG G6 ma ekran wspierający technologię HDR10. Taki sam wyświetlacz posiada również Samsung Galaxy S8. Nie można więc wykluczyć, że on również dostanie wkrótce od Netflixa podobny certyfikat.

Netflix

Źródło: phonearena.com

You may also like...