Netflix dla Androida ze wsparciem dla kart microSD

Netflix rozszerza udostępnioną w zeszłym roku funkcję pobierania filmów na dysku. Teraz platforma umożliwia użytkownikom systemu Android, zapisywanie ich na karcie pamięci microSD.

Jeszcze do niedawna największą wadą Netflixa była konieczność posiadania stałego dostępu do internetu, by móc oglądać oferowane filmy i seriale. Streaming wymagał bowiem połączenia z serwerami, aby transmitować treści.Na szczęście jesienią ubiegłego roku udostępniono subskrybentom tryb offline, pozwalający nagrywać filmy na dysk i oglądać je w dogodnym dla siebie momencie, bez internetu. Jest to przydatne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie posiadają w domach stałego łącza lub jest ono zbyt wolne, by zapewnić komfortowe oglądanie.

Opcja ta nie obejmuje wprawdzie wszystkich treści dostępnych w ofercie platformy, a jedynie jej autorskie produkcje, ale dobre i to.

Z tej samej funkcji mogli skorzystać użytkownicy smartfonów oraz tabletów, jednak filmy i seriale zajmują sporo miejsca, więc nie była specjalnie użyteczna, gdyż wymuszała ich zapis w wewnętrznej pamięci urządzenia. Teraz sytuacja uległa zmianie, gdyż najnowszy mobilny klient Netflixa, oferuje zapis treści bezpośrednio na karcie microSD.Co więcej, pozwala wybrać sposób pobierania, przełączając się na WiFi, co jest korzystne, gdyż nie będziemy musieli zużywać internetowego pakietu. Można też ustalić jakość pobieranego materiału.

Zważywszy na fakt, że takie karty mają nawet 256 GB pojemności, to nie musimy się już obawiać, że zabraknie nam miejsca na ulubione seriale. Tym bardziej że już wkrótce pojawi się kolejny sezon serialu House of Cards, więc taka opcja z pewnością bardzo się przyda.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...