Netflix faworyzowany przez amerykańską Pocztę?

Żadna firma nie lubi, gdy jej konkurencja jest faworyzowana przez państwową instytucję, zapewniając przewagę na rynku. A tak właśnie dzieje się w przypadku Netflixa oraz amerykańskiej Poczty.

Netflix oferuje filmy nie tylko w dystrybucji cyfrowej, posiada bowiem również usługę umożliwiającą wypożyczanie fizycznych nośników, dostarczanych za pośrednictwem usług pocztowych. Problem w tym, że Poczta faworyzuje Netflixa, co nie podoba się konkurencyjnej firmie GameFly.

Jej prezes złożył do sądu skargę na dyskryminację GameFly przez pocztowców i odniósł zwycięstwo. Sędzia z Waszyngtonu nakazał Komisji Regulacji Usług Pocztowych, zakończyć dyskryminację, albo przynajmniej wyjaśnić, dlaczego Netflix jest faworyzowany.

A czym się owa dyskryminacja objawia? Chodzi o to, że Poczta, całkowicie za darmo zapewnia Netflixowi ręczne sortowanie przesyłek. Tymczasem GameFly nie otrzymuje takiego samego poziomu usług, co skutkuje notorycznym uszkadzaniem płyt. Takie faworyzowanie jednej firmy, jest rzeczywiście zastanawiające i rodzi podejrzenie, czy w grę nie wchodzi korupcja.

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...