Netflix rozszerza wsparcie standardu HDR10 również na nowe flagowce Samsunga

Posiadacze nowych smartfonów Samsunga z rodziny Galaxy S10, mogą oglądać filmy na Netflixie w standardzie HDR10. Oznacza to znacznie lepszą jakość oferowanego obrazu.

Netflix jest oczywiście dostępny nie tylko na komputerach i telewizorach, ale również na urządzeniach przenośnych. Platforma już jakiś czas temu zadbała o odpowiednie wsparcie topowych modeli, umożliwiając im dostęp do treści przygotowanych w standardzie HDR10. Teraz firma rozszerza wsparcie również dla najnowszych smartfonów Samsunga z rodziny Galaxy S10.

Właściciele S10e, S10 oraz S10+, będą mogli w pełni wykorzystać funkcjonalność wyświetlaczy swych telefonów, by oglądać filmy i seriale w doskonałej jakości. Znacznie szerszy zakres dynamiczny sprawia, że na ekranie widocznych jest dużo więcej szczegółów. Szczególnie przydaje się to w bardzo ciemnych oraz jasnych scenach, gdzie do tej pory mnóstwo detali było traconych. Dodam że, nie są to pierwsze urządzenia Samsunga wspierające ten standard, gdyż obsługują go już modele Note 8 i 9, a także Galaxy S9.

Niestety nie jest to na razie nowsza i lepsza wersja tego standardu, mianowicie HDR10+, który współtworzył Samsung. Aktualnie użytkownicy Galaxy S10 mogą go wykorzystać jedynie na platformie Amazon Prime Video.

HDR10

Źródło: Netflix.com

You may also like...