Netflix rezygnuje z serialu Lost in Space

Netflix poinformował o rezygnacji z serialu Lost in Space. Platforma potwierdziła, że nadchodzący trzeci jego sezon będzie ostatnim i kolejne już nie powstaną.

Jeśli jesteście fanami serialu Lost in Space, którego reebot oglądacie na Netflixie, to mam dla Was złą wiadomość. Platforma oświadczyła właśnie, że rezygnuje z produkcji wprowadzonej na ekrany telewizorów w 2018 roku. Seria dotychczas doczekała się dwóch sezonów i kolejny z nich będzie jej zakończeniem.

To z pewnością zaskakująca wiadomość dla wszystkich fanów, gdyż produkcja była bardzo wysoko oceniana zarówno przez samych widzów, jak i krytyków. Serial opowiada historię rodziny Robinsonów, biorącej udział w misji kolonizacyjnej, która zakłóca wiele nieprzewidzianych zdarzeń, łącznie z zabójczą obcą rasą.

Według showrunnera produkcji, ostatni sezon będzie zakończeniem całej historii. Żadnych szczegółów dotyczących fabuły póki co nie podano. Aby je poznać, musimy jednak poczekać do przyszłego roku, bowiem wówczas zadebiutuje trzeci sezon. Platforma nie ujawniła jeszcze daty jego premiery.

Skasowanie serialu może być zaskoczeniem, ale dla subskrybentów Netflixa nie jest to aż tak duża niespodzianka. Platforma znana jest bowiem z kasowania produkcji po dwóch, lub trzech sezonach. Tak uczyniono m.in., z takim seriami jak Daredevil, Iron Fist, Jessica Jones, czy Luce Cage. A to tylko kilka przykładów skasowanych produkcji.

Według analizy Ampere Analysis, aż 12 z 13 seriali tego serwisu, nie przekroczyło trzech sezonów.

Lost in Space

Źródło

You may also like...