Netflix skasuje konta niektórych użytkowników

Jeśli zechcesz powrócić do korzystania z platformy Netflix po dłuższej przerwie, możesz się niemile zdziwić. Twoje konto przestało bowiem istnieć.

Netflix poinformował właśnie o rozpoczęciu usuwania kont użytkowników, od pewnego czasu nie korzystali z oferty serwisu i niczego w nim nie oglądali. Jeśli więc nie korzystałeś z usługi przez ostatni rok, musisz liczyć się z tym, że Twoje konto przestanie być dostępne. Firma skasuje również subskrypcje wszystkich osób, które niczego nie obejrzały przez ponad dwa lata.

Oczywiście konta nie znikną nagle i bez żadnego uprzedzenia ze strony firm. Platforma najpierw zamierza wysyłać powiadomienia do konsumentów nieaktywnych od pewnego czasu, pytając ich czy zamierzają kontynuować subskrypcję. Jeśli z ich strony nie będzie żadnej reakcji, wówczas członkostwo automatycznie wygaśnie. Wysyłka komunikatów rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu jako emaile oraz powiadomienia w firmowej aplikacji.

Platforma wyjaśnia, że konta skasowane w ramach nowej polityki, można w łatwy sposób ponownie aktywować. Ponadto konta przywrócone w ciągu 10 miesięcy zachowają swe profile, ulubione treści, preferencje wyświetlania itp. Nie ma więc powodu do zmartwieć, gdyż po powrocie nie trzeba będzie niczego ponownie konfigurować.

Firma wyjaśnia, że zapowiedziane działania będą dotyczyły około kilkuset tysięcy użytkowników. Przekłada się to mniej więcej na od 0,5 do 1 procenta wszystkich subskrybentów platformy.

Netflix

Źródło

You may also like...