Netflix testuje funkcję losowego odtwarzania seriali

Netflix umożliwił użytkownikom Androida, przetestowanie zupełnie nowej funkcji losowego odtwarzania epizodów. Pomoże to lepiej zapoznać się z ofertą platformy.

Oferta platformy Netflix jest niewątpliwie bardzo bogata i zawiera mnóstwo filmów oraz seriali. Dla wielu osób może jednak być zbyt bogata i mogą poczuć się nieco zagubieni, nie wiedząc co powinni wybrać.

Dla takich właśnie subskrybentów, platforma przygotowała nową funkcję losowego odtwarzania, którą obecnie testują wybrani użytkownicy Androida. Opcja jest dokładnie tym na co wskazuje jej nazwa, a więc oferuje losowe odtwarzanie epizodów poszczególnych seriali. Użytkownik dostaje propozycję ciekawych produkcji, z których wybiera mogące go zainteresować. Następnie rozpoczyna się odtwarzanie poszczególnych epizodów w losowej kolejności.

W przypadku seriali, gdy poszczególne epizody są ze sobą mniej lub bardziej powiązane fabularnie, nie jest to najlepszym wyjściem. Losowe oglądanie poszczególnych odcinków nie pozwoli nam zorientować się w fabule oraz uniemożliwi poznanie bohaterów. Nie wszystkie seriale mają jednak powiązane ze sobą odcinki. W wielu produkcjach, poszczególne epizody są całkowicie niezależnymi historiami, które łączą ze sobą jedynie główni bohaterowie. Wówczas funkcja może być bardzo przydatna, podobnie jak w przypadku rożnego rodzaju dokumentów.

Funkcja obecnie jest dostępna w wersji v.7.6.0 19 34157 aplikacji na Androida i nie doczekała się jeszcze oficjalnej zapowiedzi. Nie wiadomo więc jak duża jest skala testów nowej opcji oraz kiedy użytkownicy będą mogli z niej korzystać.

Netflix

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...