Netflix ujawnia jak będzie walczył ze współdzieleniem kont

Netflix ujawnił w jaki sposób zamierza walczyć ze współdzieleniem kont, poza gospodarstwo domowe. Firma zmusi użytkownika do podłączenia sprzętu do domowej sieci WiFi.

Jakiś czas temu Netflix uznał, że traci zdecydowanie zbyt dużo pieniędzy na współdzieleniu kont przez użytkowników. Dlatego postanowił ten proceder zakończyć. Niektórzy zapewne sądzą, że platforma przesadza i straty z tego tytułu nie są na tyle duże, by podejmować takie działania. Tymczasem jest inaczej i niemal 100 mln użytkowników tego serwisu dzieli się hasłami do kont. Oznacza to, że całkiem sporo osób korzysta z oferty za darmo.

Netflix walczy ze współdzieleniem kont

Firma właśnie wyjaśniła w jaki sposób zamierza uniemożliwić użytkownikom udostępnianie konta. Na stronie Centrum Pomocy pojawiła się informacja, że konto można udostępniać tylko w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Natomiast korzystanie z niego poza nim jest złamaniem regulaminu. Aby więc upewnić się, że urządzenia powiązane są z główną lokalizacją, raz na 31 dni użytkownik będzie musiał zalogować je do serwisu za pośrednictwem domowej sieci WiFi i coś na nim obejrzeć.

Zalogowanie się do domowej sieci raz na 31 dni sprawi, że sprzęt stanie się zaufanym urządzeniem, które Netflix zapamięta i pozostawi odblokowane. Firma będzie sprawdzać adres IP, identyfikatory urządzeń oraz aktywność na koncie, by upewnić się, że urządzenie zalogowane do konta znajduje się w głównej lokalizacji.

Jeśli zechcemy złożyć się w kilka osób na abonament i korzystać z serwisu w różnych miejscach, to trzeba pokombinować. Raz na miesiąc trzeba będzie przynieść sprzęt do osoby opłacającej konto. Jeśli korzystamy z serwisu na laptopie nie będzie to problemem. Gorzej wygląda sytuacja w przypadku osób logujących się z poziomu telewizora.

Co w takim razie mają zrobić osoby podróżujące, które nadal chcą korzystać z oferty serwisu? Firma wyjaśnia, że w takim wypadku może to spowodować zablokowanie dostępu do urządzenia, jednak wymyślono obejście tego problemu. Osoby podróżujące mogą bowiem poprosić firmę o tymczasowy kod, który umożliwi oglądanie filmów na hotelowym telewizorze lub firmowym laptopie. Taki kont zapewni dostęp do konta przez siedem dni.

Netflix
Źródło: Netflix

You may also like...