Nexus 5 pierwszym smartfonem z kamerą MEMS

14 października Google dokona oficjalnej prezentacji długo oczekiwanego Nexusa 5 i wprowadzi go do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Tymczasem już teraz dowiadujemy się nowych szczegółów dotyczących kamery, która zostanie w nim zainstalowana.

Nexus 5 będzie pierwszym smartfonem na rynku wyposażonym w tylną kamerę MEMS, opracowaną wspólnym wysiłkiem DigitalOptics oraz Lite-On Technology. Jej zaletą jest błyskawiczne ustawianie ostrości, które jest siedmiokrotnie szybsze od obecnych kamer instalowanych w telefonach, a więc zdjęcie możemy wykonać praktycznie natychmiast po skierowaniu obiektywu w odpowiednie miejsce. Co więcej, system autofocus zainstalowany w kamerze, jest bardzo energooszczędny, pobierając w czasie pracy zaledwie 1 mW, co znacznie wydłuży czas pracy urządzenia, a przy tym zredukuje ciepło przekazywane sensorowi obrazu, soczewce oraz innym kluczowym elementom systemu.

Co prawda sensor w Nexusie 5 będzie mieć rozdzielczość tylko 8 Mpix, co bynajmniej nie oznacza, że robione nową kamerą zdjęcia, będą gorsze od innych aparatów.

Tyle na temat kamery, jaką konfigurację zaproponuje nam Nexus 5? Przede wszystkim 4-rdzeniowego Snapdragona 800 taktownego zegarem 2,3 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, LTE, NFC oraz 5-calowy wyświetlacz Full HD. Zasilać go będzie bateria 2300 mAh, zaś zarządzaniem zajmie się najnowszy Android 4.4 KitKat.

Aktualizacja: Wygląda na to, że specyfikacja właśnie pojawiła się w sieci. Jej wiarygodność na razie trudno potwierdzić, ale prezentuje się całkiem imponująco.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...