Nexus 6P – najnowszy smartfon stworzony przez Huawei i Google

Google i Huawei zaprezentowali Nexus 6P – innowacyjny smartfon pracujący w oparciu o najnowszy system operacyjny Google Android 6.0 Marshmallow.

Eleganckie wzornictwo

Nexus 6P posiada w pełni metalową obudowę, wykonaną z anodyzowanego aluminium. Krawędzie urządzenia posiadają diamentowy szlif, a tylną część smartfona charakteryzuje wyrazisty akcent w postaci panelu z kamerą.

Czysty Android

Nexus 6P od Huawei i Google to urządzenie klasy premium, które pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow w jego najczystszej postaci.

Innowacyjny technologicznie – zaprojektowany z myślą o wydajności

Nexus 6P posiada ekran AMOLDED o przekątnej 5.7” (WQHD, 518ppi), który doskonale sprawdzi się w trakcie grania w gry wideo, czy oglądania filmów. Dwa stereofoniczne głośniki, umieszczone na froncie urządzenia, zapewniają wyraźny i czysty dźwięk. Ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 v2.1 i 3450mAh bateria dostarczają moc i energię, która pozwala na cały dzień intensywnej pracy*. Urządzenie wyposażono w port USB typu C, który umożliwia wetknięcie wtyczki dowolną stroną, a dołączana do smartfona ładowarka z funkcją „fast charge”, zapewnia nawet do 7 godzin pracy po zaledwie 10 minutach ładowania*.

* Podane wartości są szacunkowe i zostały podane w oparciu o przeciętny czas w jakim smartfon jest używany i pozostaje w spoczynku. Rzeczywisty czas pracy na baterii uzależniony jest od wielu czynników, takich jak siła sygnału, konfiguracja sieci, wiek baterii, temperatura otoczenia, wykorzystanie poszczególnych funkcji, ustawienia urządzenia i innych.

Kamera, która przechwytuje więcej światła

Nexus 6P posiada wszechstronną tylną kamerę, która świetnie sprawdza się w podczas robienia zdjęć, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia. Zastosowanie większego rozmiaru piksela (1,55 um), pozwala matrycy na przechwytywanie większej ilości światła. Dzięki temu nawet w słabych warunkach oświetleniowych, zdjęcia wykonane Nexusem 6P zachwycają ostrością i poziomem detali. Urządzenie posiada również możliwość nagrywania wideo w formacie 4K i filmów poklatkowych. Usprawnione aplikacje Google Photos i Google Camera, dają użytkownikom pewność, że nigdy nie przegapią ważnej chwili, a zarządzanie zrobionymi zdjęciami i filmami jest łatwiejsze, niż kiedykolwiek. Przednia, 8MP kamera wyposażona została w innowacyjną technologię Google HDR+, co czyni ją jedną z najlepszych kamer do robienia zdjęć typu selfie na świecie.

Czytnik linii papilarnych – bezpieczeństwo za dotknięciem palca

Nowy smartfon Nexus 6P można błyskawicznie odblokować za pomoca czytnika linii papilarnych. Bezpieczeństwo danych gwarantuje technologia Nexus Imprint. Umieszczony na tylnej obudowie czytnik linii papilarnych, umożliwia odblokowywanie telefonu i aplikacji za jednym dotknięciem.

Dostępność

Nexus 6P trafi do sprzedaży w ponad 30 krajach, między innymi USA, Kanadzie, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Japonii, Australia czy Indiach. Przedsprzedaż urządzenia w Google Store rozpocznie się 29 września. Sugerowana cena detaliczna za wersję 32 GB wynosi 649 EUR. Nexus 6P dostępny będzie w trzech kolorach: srebrnym, czarnym i białym oraz trzech wersjach pojemności pamięci: 32, 64, 128 GB. W Polsce premiera urządzenia jest planowana na IV kwartał br.

Źródło: ogilvypr.pl

You may also like...