Vava Chroma 4K zapewni kinowe wrażenia we własnym domu

Amerykańska firma Vava wprowadza na rynek nowy projektor Vava Chroma 4K. Urządzenie wyposażone w potrójny laser RGB, posiada mnóstwo funkcji zapewniających nam kinowe wrażenia.

Projektory to jedna z szybciej rozwijających się gałęzi sprzętu AGD, które z roku na rok oferują nam coraz większe możliwości. Nie chodzi to tylko o jakość obrazu, ale też dodatkowe funkcje ułatwiające korzystanie z takich urządzeń. Sporo znajdziemy ich w najnowszym projektorze Vava Chroma 4K, opracowanym przez kalifornijską firmę Vava.

Jest to projektor tzw. krótkiego rzutu, który może działać w stosunkowo niewielkiej odległości od ściany. Bardzo ułatwia to jego instalację, gdyż wcale nie potrzebujemy dużego pomieszczenia, aby uzyskać odpowiednią przekątną obrazu. Dla uzyskania 100-calowego obrazu wystarczy umieścić go w odległości około 18 cm od ściany.

Model ten posiada również potrójne laserowe źródło światła ALPD 4.0 i umożliwia wyświetlanie obrazu o przekątnej aż 150″. Dodatkowo dysponuje głośnikami Harman Kardon, Dolby Audio, a także systemem Android TV. Zintegrowano go również z Alexą, więc obsługa wszystkich funkcji jest bardzo wygodna, gdyż można to robić głosem.

Vava Chroma 4K

Zainstalowany w projektorze potrójny laser gwarantuje kontrast na poziomie 3000:1, zaś dynamiczny kontrast wynosi 1500 0001. Jasność 2500 ANSI lumenów wystarczy do komfortowego oglądania treści nawet w słoneczny dzień, bez konieczności zaciemniania pomieszczenia.

W projektorze zastosowano również technologię MEMC, która zapobiega rozmazaniu obrazu w dynamicznych scenach. Dużym atutem jest także 106-procentow paleta kolorów Rec.2020, która zapewnia odwzorowanie barw na poziomie jaki oferuje kino.

Projektor Vava Chroma 4K można zamówić na Indiegogo, gdzie firma prowadzi zbiórkę funduszy na jego produkcję. Aktualnie dostępny jest w promocyjnej cenie 2799 dolarów, a dostawy do klientów rozpoczną się w styczniu przyszłego roku.

Źródło

You may also like...