LG Velvet zmierza do europejskich sklepów

Już niebawem w europejskich sklepach pojawi się najnowszy smartfon LG Velvet. Potwierdza to włoska strona LG, lecz na razie nie podaje ceny i dostępności.

Na początku bieżącego miesiąca w Korei Południowej zadebiutował najnowszy smartfon LG Velvet, będący kolejną próbą LG odzyskania pozycji na rynku sprzętu mobilnego. Prawdopodobnie już niebawem będziemy go mogli kupić w europejskich sklepach. Taką informację podała bowiem włoska witryna koreańskiego giganta. Nie znajdziemy tam jednak żadnych szczegółów dotyczących ceny i dostępności sprzętu.

Nowy smartfon charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem, które według producenta inspirowane jest naturą. Ma także całkiem niezłe wyposażenie. Zainstalowano w nim bowiem 6,8″ ekran P-OLED o rozdzielczości Full HD+, który zajmuje 88,6% powierzchni przedniego panelu. Znajduje się w nim notch w kształcie kropi wody, w którym umieszczono 16 MP kamerę do selfie. Tylny aparat jest z kolei potrójny. Dysponuje 48 MP sensorem, 8 MP soczewką szerokokątną oaz 5 MP sensorem głębi, umożliwiając nagrywanie filmów w 4K.

Pod maską pracuje z kolei Snapdragon 765G z jednostką graficzną Adreno 620. Wspiera go 6/8 GB RAM zapewniające płynną wielozadaniowość oraz 128 GB pamięci flash UFS 2.1.

Zaletą smartfona jest wodoszczelna (norma IP63) i trwała obudowa z wojskowym certyfikatem MIL-STD-810G. Sprzęt może spędzić do 30 minut pod wodą na głębokości 1,5 m, więc przypadkowe zalanie napojem nie jest mu straszne. Natomiast bateria o pojemności 4300 mAh współpracuje z 25 W systemem przewodowego ładowania o 9 W ładowarką bezprzewodową.

LG Velvet

Źródło

You may also like...